Džiugi žinia
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Vilniaus etninės kultūros centru kasmet organizuoja 5 – 12 klasių mokiniams konkursą „Tautos dvasios beieškant“. Su šiuo konkursu mus supažindino lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Stūglienė ir paragino į jį įsijungti. 2020 metų temų prioritetai – tautodailininkų (kryždirbių, skulptorių, medžių drožėjų, keramikų ir kitų įdomių, savitų asmenybių) darbai.
Share on facebook
Facebook

Džiugi žinia

Supratome, kad turime susiburti į kūrybinę grupę, pasirinkti temą, pasiskirstyti pareigomis ir pradėti dirbti – kurti filmą. Mes prisiminėme, kad Cirkliškyje gyvena tautodailininkas Genadijus Martinkėnas ir su juo bendraudami galime nuveikti daug įdomaus ir naudingo. Mokytoja mums išdavė paslaptį, kad kryždirbys Genadijus Martinkėnas yra sulaukęs Aidukų kaimo gyventojų prašymo išskaptuoti naują kryžių. Susitarus su meistru, būtų puiki proga būsimiems miškininkams pasimokyti kryždirbystės amato ir tuo pačiu padėti skaptuoti Aidukų kryžių.

Labiausiai ši idėja sužavėjo Nataliją Iliuk. Ji pareiškė, kad nori prisidėti prie šio darbo ir mielai ieškos bendraminčių. Be didelio vargo juos rado. Prikalbino Viktorą Betin ir mane įsijungti į kūrybinę grupę. Labai greitai susipažinome su kryždirbiu, pasižadėjome jam padėti ir pasimokyti senojo amato. Mus visus sušaukdavo ir į Genadijaus Martinkėno kiemą atvesdavo Natalija Iliuk, o prasidėjus darbui, visada pirmoji paimdavo įrankius ir bandydavo meistrauti. Dalyvavome visuose darbų etapuose – nuo ąžuolo atvežimo į meistro kiemą iki kryžiaus pastatymo Aidukuose. Su kryždirbiu buvo miela ir įdomu bendrauti, mokytis amato paslapčių. Jis mums parodydavo, kaip reikia pasiruošti darbui, kaip pažymėti medyje reikalingas žymes, kaip dirbti su kaltu ir t. t. Mokydamiesi skaptuoti, kalbinome kryždirbį ir viską filmavome. Filmuoti patys nemokėjome, todėl į pagalbą pasikvietėme PBG18 grupės moksleivį Viktorą Vaskevič. Jis mūsų grupėje tapo operatoriumi. Filmo scenarijų parašė Natalija, o kai filmavimo darbai buvo baigti, filmą sumontavo SDT17 grupės moksleivė Natalija Maslianikienė (ji jau baigė mokyklą, įgijo profesiją). Filmą pavadinome „Kryžiaus gimimas“ ir išsiuntėme į minėtą konkursą.

Praeitą savaitę sulaukėme nepaprastai džiugios žinios – mūsų sukurtas filmas respublikiniame konkurse laimėjo pirmąją vietą.

Būtume važiavę į Vilnių atsiimti apdovanojimų, bet paskelbtas karantinas dėl COVID19 epidemijos šito neleido padaryti. Laimėtus prizus mums konkurso organizatoriai atsiuntė į mokyklą. Visi kūrybinės grupės nariai gavo I-ojo laipsnio diplomus ir kuprines.

Daug įdėjome pastangų ir darbų, todėl mums pasisekė.

Deimantas Damošius, PBG18 grupės mokinys

Padėka Laimutei Stūglienei

Diplomas Viktorui Betin

Diplomas Deimantui Damošiui

Diplomas Natalijai Iliuk

Diplomas Natalijai Maslianikaitei

Diplomas Viktorui Vaskevič

Jūs taip pat gali sudominti
Cirkliškio dvaro pažinimas
Naujienos

Cirkliškio dvaro pažinimas

2020-ieji metai paskelbti UNESKO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais.  Išskirtinis dėmesys skiriamas kultūros paveldo edukacijai, kurios pagalba galime nusikelti į istorinius laikus, susipažinti su ankstesnių laikotarpių statybos technologijomis, didinti supratimą apie kultūros paveldo unikalumą ir jo vertes, išsaugojimo būtinybę. Švenčionių profesinio rengimo centras yra įsikūręs Cirkliškio dvare, todėl bendruomenės nariai  visada ieško galimybių dvaro pažinimo, žinomumo skatinimui ir dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės skelbtame Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo, sklaidos ir atgaivinimo projektų rėmimo finansavimo konkurse ir gavo finansavimą.

Skaityti daugiau »
Projektinis darbas „Žiemos šventės“
Naujienos

Projektinis darbas „Žiemos šventės“

PBG grupės mokiniai mokosi padavėjo – barmeno specialybės, ruošiasi brandos egzaminams. Iš svečių aptarnavimo modulio 4 šios grupės mokinės pasirinko serviruoti stalus Žiemos šventėms. Pirmajai peržiūrai mokinėms reikėjo parašyti darbo įvadą, atlikti technologinį procesą.

Šį mokinių projektinį darbą organizavo profesijos mokytoja Ana Marmiene su lietuvių kalbos mokytoja Laimute Stūgliene, nes turėjo tikslą pagilinti ne tik pasirinktos specialybės žinias, bet ir lietuvių kalbos rašybos, skyrybos, kalbos kultūros įgūdžius.

Skaityti daugiau »
Į ateitį su Erasmus+
Naujienos

Į ateitį su Erasmus+

Kiekvienas žmogus, mano manymu, siekdamas savo gyvenime užsibrėžto tikslo, privalo įgyti patirties, nepraleisti progos susipažinti su naujovėmis, turėti drąsos žengti į priekį, noro tobulėti.

Skaityti daugiau »