{forumStyle}

» » Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

 
 
 

Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

Autorius: olesub on 2018-04-19, 09:59, Peržiūrų: 5 197

2018 metų balandžio 16 d. Švenčionių profesinio rengimo centre socialinio darbuotojo padėjėjams vyko savigynos užsiėmimai, kuriuos vedė Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai: specialistas Slava Vilkoitis ir vyresnysis pasienietis Darius Jakseboga. Pareigūnai įvardijo susitikimo tikslus bei pakvietė aktyviai dalyvauti užsiėmimuose. Atlikę apšilimą dalyviai pradėjo mokytis, kaip apsiginti nuo smaugimo (tiek iš priekio, tiek iš nugaros) bei išsilaisvinti nuo įvairių apglėbimų. Šios žinios reikalingos, kadangi socialinio darbuotojo padėjėjams dažnai tenka vykti į problemines šeimas, kuriose kyla konfliktai arba smurtaujama. Pareigūnai akcentavo, kad atliekant savo darbą, būtina išanalizuoti situaciją ir tik tuomet priimti sprendimą, kaip elgtis.

Pareigūnams nagrinėjant įvairias užpuolimo situacijas ir savigynos būdus, daug dėmesio buvo skiriama parankinių priemonių, tokių kaip rankinuko ar raktų naudojimo, efektyvumui ginantis. Taip pat pateiktos prevencinės priemonės, norint išvengti užpuolimo bei siekiant valdyti situaciją. Be viso to, dalyviai buvo supažindinti, kaip saugiai įeiti į patalpas bei jose judėti.

Kadangi pasibaigus pamokai buvo sulaukta nemažai klausimų bei aptarta ne viena pavojinga situacija, su kuria galima susidurti savo darbe, sutarta ir toliau rengti savigynos užsiėmimus, siekiant, kad socialinio darbuotojo padėjėjai, iškilus grėsmei, galėtų apginti save ir kitą bei veikti ekstremaliomis sąlygomis.

Savigynos užsiėmimų pabaigoje Švenčionių profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojas ugdymui Romualdas Astrauka padėkojo Adutiškio pasienio užkardos pareigūnams už ilgametį bendradarbiavimą ir įteikė padėką už savigynos pamoką bei dovaną –Švenčionių profesinio rengimo centro nuotrauką iš paukščio skrydžio.

 

Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

Pirma savigynos taisyklė – išlik ramus

 

 

Aušra Bečelytė-Zubovienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Ignalinos pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos

jaunesnioji specialistė

 

Kategorija: Naujienos

Gerbiamas lankytojau, jūs esate kaip svečias.
Mes rekomenduojame užsiregistruoti register ir prisijungti, kad matytumėte pilną turinį.

Pasidalinkite