Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai gebėjimas jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Šiuo požiūriu vien mokymosi ar žinojimo apie karjeros galimybes nepakanka, ypač galvojant apie tinkamus ateities pasirinkimus. Norint teisingai pasirinkti profesiją reikia ją „pasimatuoti“, tokiu būdu – geriau pažinti save, pabendrauti su tam tikrų profesijų atstovais, aplankyti ne vieną įmonę ar profesinio mokymo įstaigą.

Taigi, siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu ir realiu skirtingų profesinių veiklų spektru 2019 m. spalio 23 dieną išvyko į profesijos paieškas. Mokiniai apsilankė Švenčionių profesinio rengimo centre, kur dalyvavo  atvirose pamokose. Pirmoji vaikinų grupelė susipažino su miško darbuotojo specialybe ir sužinojo, kad asmuo, įgijęs miško darbuotojo kvalifikaciją, gebės auginti sodmenis, želdinti mišką, mokės įveisti mišką nenaudojamuose žemės ūkiui plotuose. Taip pat sugebės dirbti su miško ūkio darbų mechanizmais ir įrankiais. Šios pamokos metu teko padirbėti su šia technika. Antroji mokinių grupė dalyvavo automobilių kėbulų remontininkų pamokoje, kur susipažino, kaip reikia ardyti ir surinkti automobilius, pamatuoti automobilio kėbulą matavimo priemonėmis, keisti automobilio kėbulo detales. Pamokos metu mokytojas supažindino su ratų montavimo ir balansavimo įranga, pats pademonstravo ir leido mokiniams patiems išmontuoti, sumontuoti ir subalansuoti ratą. Mokiniai suprato, kaip reikia kruopščiai ir atsakingai dirbti,  efektyviai bendrauti su kolegomis, mandagiai aptarnauti klientus, būti paslaugiu, atidžiu ir sąžiningu. Trečioji mokinių grupelė artimiau susipažino su statybininko, mūrininko, apdailininko specialybėmis, sužinojo kokių savybių turi turėti žmogus renkantis statybininko profesiją. Apdailininko (statybininko) veiklos uždaviniai: parengti ir paruošti dažų mišinius ir kitas reikalingas medžiagas, paruošti, lyginti, glaistyti paviršius, dažyti pastato sienas, lubas, duris. Mokiniai pamokos metu analizavo statybose naudojamus instrumentus, profesijos mokytojos papasakojo apie glaisto panaudojimą gaminant trafaretinius paveikslus, mokiniai turėjo galimybę dirbti su skystaisiais tapetais ir atlikti praktinę užduotį – padaryti paveikslą ant plytelės. Taip pat buvo sudaryta galimybė susipažinti su mokinių darbais ir gamybinėmis patalpomis. Apdailininko (statybininko) darbas yra svarbus, jo poreikis nuolat auga. Šios specialybės atstovų rankų laukia kiekvienas naujai pastatytas ar remontuojamas statinys.

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Ketvirtoji, merginų grupelė ,,pasimatavo“ virėjo ir padavėjo-barmeno profesijas. Joms teko užduotis – iškepti konditerinį gaminį sausainius ,,Žvaigždutė“. Virtuvėje apie maisto ruošimo subtilybes aiškino profesinio mokymo mokytoja Danutė Aučynienė. Visų pirma merginos mokėsi naudotis gaminio receptūra, o vėliau, padedant mokytojai , gamino pustrapės tešlos kepinius. Kol klasės draugai mokėsi apdailininko, miškininko ir automobilių kėbulo remontininko pamokose, merginos paruošė „saldžias vaišes“. Pasivaišinę, pailsėję ir įgiję naujos patirties, visi kartu, aplankė Švenčionių profesinio rengimo centro biblioteką, miško darbuotojų rengimo kabinetą, kur radome profesijos mokytoją Lidą Gaižutienę, statybininkų, automobilių kėbulų remontininkų ir kitas klases. Pažintinio vizito pabaigoje Švenčionių profesinio rengimo centro karjeros koordinatorė Danute Ankėnienė dar kartą pristatė Švenčionių profesinio rengimo centrą, papasakojo apie profesijas, supažindino su studijų programomis ir jų trukme, mokymosi galimybėmis, ateities perspektyvomis, buvusių mokinių laimėjimais ir pasiekimais, pakvietė dalyvauti atvirų durų dienos renginiuose. Susitikimo metu ugdytiniai mokėsi planuoti profesinę karjerą, svajoti apie ateitį ir pilni įspūdžių, naujų žinių apie profesijų pasirinkimą ir įstojimo sąlygas, grįžo į namus…

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Profesinis veiklinimas „Išbandyk profesiją“

Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai mokytoja

Pasidalinkite
Share on facebook
Jūs taip pat gali sudominti
Erazmus+
Naujienos
Olegas

Į ateitį su Erasmus+

Švenčionių profesinio rengimo centras 2020 metais dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo skelbtame „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo sektorių 1 pagrindinio veiksmo projektų

Skaityti daugiau »
Šimtadienio šventė
Naujienos
Olegas

Šimtadienio šventė

Vasario 28-osios dienos rytą mokykloje tvyrojo šventinė nuotaika – juk ŠIMTADIENIS. Dvyliktokai, atėję į mokyklą, rado papuoštą savo klasę ir įėjimą prie budinčiosios.

Skaityti daugiau »
Susitikimai su buvusiais mokyklos absolventais
Naujienos
Olegas

Susitikimai su buvusiais mokyklos absolventais

Lapkričio 18–22 dienomis vyko kasmetinė Nacionalinė karjeros savaitė šalies mokyklose. Kiekvienais mokslo metais jau tapo tradicija organizuoti susitikimus su buvusiais mūsų mokyklos absolventais.  Lapkričio 19 d. grupė pirmos ir antros gimnazinių klasių mokinių su karjeros koordinatore D. Ankėniene vyko į susitikimą su buvusia mūsų mokyklos absolvente, o dabar einančia Ignalinos rajono administracijos direktorės pareigas – Jūrate Balinskiene. Kartu susitikime dalyvavo ir Ignalinos rajono meras Justas Rasikas.

Skaityti daugiau »